O nás

Sdružení veteránů Českého atletického svazu, z. s. (SV ČAS) – je neziskovou organizací ustavenou v úzké spolupráci s Českým atletickým svazem a registrovanou u ministerstva vnitra pod IČO 26583453. Sdružuje atlety, kteří dosáhli veteránského věku a stále mají zájem o závodní, organizátorskou, případně další činnost v oblasti atletiky.

Posláním SV ČAS je organizačně zajišťovat atletické soutěžní vyžití svých členů v ČR i v zahraničí, informovat je o atletickém veteránské hnutí doma i ve světě a umožňovat jim soutěžit se soupeři věkem sobě rovnými. Soutěže veteránů se konají v pětiletých věkových kategoriích.

Každý atlet starší 35 let, který se stane členem SV ČAS, má právo:
–          startovat na závodech mistrovství ČR veteránů na dráze, které pořádá SV ČAS výhradně pro své členy, a mimo dráhu (běh a chůze na silnici, kros, vrchy, ultramaraton) pořádaných v rámci veřejných závodů
–          startovat na mistrovství Evropy a mistrovství světa (ME, MS, HME, HMS) a na Světových (Evropských) sportovních hrách (WMG, EMG). Podmínkou startu na ME a MS je členství v národní veteránské organizaci (u nás SV ČAS) a start ve veteránském národním dresu.

Členství vzniká na základě vyplnění přihlášky a úhradě členských příspěvků na běžný rok (při nesplnění této podmínky členství zaniká).

Každý člen dostává 4x ročně zpravodaj Veteránská atletika s přílohami (Ročenka výkonů a přehled rekordů, Termínovka veteránských závodů, Propozice MČR veteránů, a 1x za pět let TOP TEN – dlouhodobé tabulky nejlepších veteránských výkonů).