Závody v zahraničí

Chcete závodit v zahraničí? Zde se dozvíte, jak na to.

.

Start na mezinárodních závodech, ME a MS

Jste-li řádnými členy SV ČAS, můžete startovat i na mistrovstvích Evropy a světa pořádaných European Masters Athletics (EMA) nebo World Masters Athletics (WMA) včetně mistrovství v bězích horských, trailových, silničních, maratonu atd. Po přihlášení na tato mistrovství  musí naše sdružení přihlášku schválit. Je tedy třeba si hlídat, abyste měli zaplacen příspěvek na příslušný rok. 

Přihlášky se podávají online na stránkách mistrovství, jehož se chcete zúčastnit, kde je také uveden termín uzávěrky přihlášek, odkaz na platbu a postupně se objevují informace jako časový pořad nebo startovní listiny.  O zařazení do věkové kategorie rozhoduje věk v den zahájení mistrovství. V případě neúčasti se uhrazené startovné nevrací. 

Závodníci mají povinnost startovat ve schválených národních reprezentačních dresech, což v našem případě znamená červený nebo červenobílý vršek (libovolné značky) s označením Czech Republic. S nákupem dresu vám může pomoci Dana Dvořáková. 

Mistrovství se každý závodník účastní na vlastní červené triko, tj. sám si vyhledá a zaplatí vše od cesty až po ubytování a stravu. Mistrovství na dráze a v hale se obvykle účastní větší množství závodníků z ČR, takže na místě bývá přítomen manažer týmu. V současné době je to Ivana Jíchová nebo Jiří Brychta.  Jejich úkolem je informovat účastníky o všem, co by během mistrovství měli vědět, ale také jim pomáhat se záležitostmi týkajícími se jejich závodů. Zároveň sestavují týmy a štafety. Před odjezdem dostávají účastníci dopis s informacemi o průběhu mistrovství a užitečnými radami. Ivana nebo Jirka vám samozřejmě poradí a pomohou s přihlašováním a účastí i na dalších mezinárodních závodech. 

Kontakty na všechny jmenované najdete v záložce s kontakty