NULTÝ ROČNÍK EMA MEETINGS MASTERS CIRCUIT

V Evropě vznikla nová iniciativa, v jejímž rámci se uskuteční seriál atletických závodů, které budou novou příležitostí poměřit si síly s kolegy z jiných zemí i mimo mistrovství Evropy a světa. A k tomu se třeba podívat na nějaké zajímavé místo.

Na konci května, v době našeho mezistátního utkání, se uskutečnil první meeting ve městě Shkodra v Albánii. Na této stránce najdete link na výsledky: https://speed-masters-athletics.com/

Meetingy se uskuteční v těchto termínech a lokalitách:

1) Speed Masters Athletics Challange – Shkodra (Albánie) -23-26.5. 2024

2) Meeting ”On the slopes of Etna” – Catania (Itálie) – 2. 6. 2024

3) Master Meeting – Masters Grand Prix Outdoor – Sheffield (Anglie) – 13.7.2024 (https://mastersgrandprix.co.uk/outdoor-summer-2024/)

4) EMA Throwing Cup International Meeting – Leiria (Portugalsko) 6-8.9.2024

5) Meeting Internazionale Master Città di Bellinzona – Bellinzona (Švýcarsko) – 21.9.2024 (https://european-masters-athletics.org/ema-master-meetings-circuit-fifth-event-bellinzona-ch-21-september-2024/)

Startovat mohou atleti registrovaní u svých národních asociací (u nás SV ČAS), výsledky se budou hodnotit podle koeficientů platných od roku 2023, zajímavé je, že nejlepší dva výkony každého atleta dosažené v nejméně dvou závodech tohoto okruhu se budou sčítat a na konci bude sestaven žebříček těch nejlepších mužů i žen. Ti pak obdrží diplom a proplacení výloh ve výši 300 EUR. Ti, kdo se umístí jako druzí, získají cenu a diplom.

Související příspěvky